FAST ZP POSADZKA CEMENTOWA 25 KG
FAST ZP
Podk
ładowa posadzka cementowa od 25-60 mm klasy CT-C20-F4
Zastosowanie
FAST ZP przeznaczona jest do wykonywania posadzek oraz podkładów cementowych zespolonych z podłożem o minimalnej grubości 25mm lub na warstwie oddzielającej przy zachowaniu minimum 35mm grubości. Może być stosowana na każdym podłożu wykonanym na spoiwie hydraulicznym oraz na warstwie paraizolacji lub izolacji przeciwwilgociowej. Posadzka FAST ZP znajduje zastosowanie przy wykonywaniu elementów wylewanych bezpośrednio na budowie podczas remontów lub realizacji nowych obiektów. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
Właściwości
FAST ZP jest gotową do użycia, suchą mieszanką składników mineralnych oraz dodatków modyfikujących. Po zarobieniu z wodą tworzy jednorodną masę, łatwą do rozprowadzania, charakteryzującą się wysoką przyczepnością i wytrzymałością. Jest przyjazna i ekonomiczna w użyciu. Po całkowitym związaniu mrozo- i wodoodporna.
Opakowania
worek - 25 kg
Przygotowanie i sposób użycia
Zawartość worka wymieszać za pomocą wiertarki wolnoobrotowej z 3 - 3,5 litrami chłodnej, czystej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu około 5 minut ponownie dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną zaprawę posadzkową rozkładamy na podłoże, a następnie wyrównujemy przy pomocy łat pomiędzy wcześniej wypoziomowanymi prowadnicami np. listwami lub rurkami. Po wstępnym wyrównaniu powierzchnię zatrzeć dużą pacą tynkarską. Należy pamiętać aby przerwy pomiędzy poszczególnymi łączeniami posadzki nie były dłuższe niż 30 minut.
Przedozowanie wody zmienia parametry wytrzymałościowe posadzki i może być przyczyną jej pękania. Podczas wykonywania podkładów należy przestrzegać zasad stosowania szczelin dylatacyjnych: konstrukcyjnych, izolacyjnych i przeciwskurczowych. Szczeliny przeciwskurczowe powinny wydzielać powierzchnię na mniejsze pola nie większe niż 30m2, przy długości boku do 6m, zaś szczeliny izolacyjne mają na celu oddzielenie wykonywanego podkładu od innych elementów konstrukcyjnych budynku takich jak: słupy, ściany i schody oraz w miejscach w których następuje zmiana grubości podkładu. Prace należy wykonywać przy temperaturze powietrza od +5°C do +25°C. Świeżo ułożone podkłady posadzkowe chronić przed zbyt szybkim przesychaniem unikając przeciągów, wysokiej temperatury powietrza powyżej +25°C, silnego nasłonecznienia, zbyt niskiej wilgotności powietrza itp.