Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Głowice termostatyczne

( ilość produktów: 7 )

Głowice termostatyczne są regulatorami przepływu ciepła. Urządzenia te pozwalają na łatwą regulację temperatury powietrza w pomieszczeniu. Zawór z głowicą termostatyczną jest urządzeniem typowo montowanym na każdym grzejniku. Dzięki takiemu urządzeniu bez trudu możemy regulować temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu. Głównym zadaniem zaworu jest utrzymanie stałej temperatury pomieszczenia.

Elementem niezbędnym do działania takiego urządzenia jest zawór lub wkładka termostatyczna. Kompletność tego zestawu umożliwia właściwe regulowanie temperatury w pomieszczeniu. Po ustawieniu żądanej temperatury zawór reguluje przepływ cieczy regulując tym samym temperaturę grzejnika.

Aby głowice pracowały prawidłowo, należy odpowiednio dobrać zawór grzejnikowy. Pod uwagę należy wziąć takie czynniki, jak skok regulowany, siła zamykania oraz rodzaj przyłącza. Odpowiednie dopasowanie głowicy dozaworu grzejnikowego termostatycznego pozwoli na uzyskanie optymalnego działania zestawu i uniknięcia niedomagań instalacji grzewczej.

Zasada działania termostatu grzejnikowego

Zawór z głowicą termostatyczną montowany jest na rurze, która doprowadza czynnik grzewczy do grzejnika. Termostaty w sposób automatyczny otwierają i zamykają dopływ wody, umożliwiając utrzymanie stałej, ustawionej temperatury. W związku z tym bez trudu możemy zachować komfort cieplny w pomieszczeniu. Urządzenie to reaguje na zmianę temperatury w otoczeniu. Dlatego też w przypadku wietrzenia, chłodne dostające się do pomieszczeń powietrze, owiewając grzejnik, powoduje, że zawór zwiększa przepływ ciepłej wody przez grzejnik. Temperatura grzejnika wzrasta. W przypadku natomiast ogrzewania pomieszczenia innym źródłem np. kominka ciepłe powietrze spowoduje ograniczenie przepływu czynnika grzewczego przez grzejnik. Grzejnik będzie się stawał chłodniejszy.

Dzięki zaworom grzejnikowym termostatycznym nie tylko utrzymamy komfort cieplny w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest ich wpływ na oszczędność energii.

pixel