Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zawory grzejnikowe

( ilość produktów: 22 )

Zawory grzejnikowe — informacje

Zawór grzejnikowy służy do ręcznej regulacji przepływu lub zupełnego odcięcia przepływu wody do grzejnika. W każdej instalacji z grzejnikiem korzystamy z 3 różnych zaworów, a mianowicie: zawór zwykły, zawór powrotny oraz zawór odpowietrzający. Standardowe zawory grzejnikowe dzielą się z kolei na zawory proste oraz zawory kątowe. W zależności od tego, jak prowadzona jest instalacja, możemy korzystać z różnych typów. Na przykład zawór kątowy idealnie wpasowuje się w miejsca, gdzie zasilanie grzejnika wychodzi prostopadle do zawieszonego grzejnika.

Zawory powrotne

Zawór powrotny zainstalowany na powrocie grzejnika. Umożliwia odłączenie danego grzejnika bez wpływu na inne grzejniki w instalacji co. Zawory spustowe posiadają również możliwość opróżnienia grzejnika z wody podczas jego naprawy lub koniecznej konserwacji.

Coraz częściej standardowe zawory wypierane są przez zawory termostatyczne. Zawory termostatyczne umożliwiają ustawienia pożądanej temperatury. Hurtownia materiałów budowlanych donbudbis.pl posiada w ofercie zawory czołowych producentów takich jak Diamond lub Danfos.

pixel