Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Grzejniki łazienkowe

( ilość produktów: 100 )

Grzejniki łazienkowe - co to jest? 

Grzejniki łazienkowe są urządzeniami posiadającymi dwie funkcje. Przede wszystkim służą do ogrzewania pomieszczeń-łazienek. Z powodzeniem spełniają również rolę suszarki do ręczników. Ze względu na mnogość form pełnią one także funkcje dekoracyjne.

Budowa grzejnika łazienkowego

Typowa budowa tego typu grzejnika opiera się na dwóch podłużnych kolektorów. Kolektory mogą być aluminiowe lub stalowe. Dodatkowo w swojej budowie grzejnik posiada poprzeczne rury, które mogą być zaokrąglone lub płaskie. Ułożenie rur poprzecznych może być różnorakie w zależności od modelu grzejnika. Wewnątrz rur przepływa czynnik grzewczy (zwyczajowo woda), która powoduje nagrzanie grzejnika. Ten następnie oddaje ciepło do otoczenia.

Grzejniki łazienkowe — rurkowe można podłączyć do centralnego ogrzewania. Na rynku dostępne są również modele, które pracują niezależnie.

Jaki grzejnik do łazienki ?

Standardowo moc grzejników rurkowych oferowanych na rynku waha się w granicach od 50 do ponad 1000 W.

Wybór grzejnika do łazienki należy rozpocząć od określenia powierzchni, jaką chcemy ogrzać. Typowo przyjmuje się, że aby ogrzać 1 m2 łazienki, potrzebna jest moc około 120 W. Ważny jest również fakt, czy grzejnik będzie służył jedynie do ogrzewania pomieszczenia, czy również będzie spełniał funkcję suszarki. Aby w praktyce moc grzejników nie okazała się zbyt mała, producenci polecają wybór grzejnika o około 20% wyższej mocy. Odpowiednio dobrany grzejnik pozwoli na uzyskanie komfortowej temperatury w łazience, która wg przepisów wynosi 24 st C.

W ofercie sklepu donbudbis.pl możecie Państwo spotkać grzejniki łazienkowe o różnych formach oraz różnej mocy. Nasz doradca dopasuje idealny grzejnik do Państwa łazienki.

pixel